Spotkanie z tangiem przy lampce wina

Spotkanie z tangiem
  Majowa szkoła tańca   .  

Spotkanie z tangiem przy lampce wina

W niedzielę, po południu, zapraszamy Was na absolutnie wyjątkowy wieczór z TANGIEM ARGENTYŃSKIM! Tym spotkaniem inaugurujemy DNI OTWARTE w Majowej Szkole Tańca!!!

TANGO argentyńskie to nie tylko taniec ‐ to styl życia,
spotkanie mężczyzny i kobiety, pasja, objęcie….
Tango … przemawia do wyobraźni….

Na początek, podczas 45-to minutowej prelekcji, wprowadzimy Was w magiczny i pełen pasji świat tanga argentino. Podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, urozmaicając swoje opowieści pokazem zdjęć i filmików. Czas ten umilimy Wam czerwonym winkiem, którym będziemy Was częstować podczas prezentacji 🙂 Po prelekcji, poprowadzimy darmowe zajęcia, na których nauczymy podstawowych kroków tych, którzy tango dopiero poznają, choć i Ci którzy tango już tańczą, znajdą coś dla siebie.

Gwarantujemy, że przez ten jeden wieczór na pewno zakochacie się w tym cudownym tańcu, o ile oczywiście to zauroczenie nie dopadło Was już wcześniej… 😉

PROGRAM:

18 00 – 18 45 – opowieści o tangu… i tangowych zwyczajach (w trakcie – degustacja wina)
18 45 – 19 30 – lekcja taneczna – pierwszy kontakt z tangiem
19:30 – zapisy na regularne lekcje

Prelekcja i zajęcia – wstęp darmowy

UWAGA: po spotkaniu z tangiem będzie można kupić karnet na kurs tanga w promocyjnej cenie

ZAPISY i KONTAKT:

Prosimy o kontakt – rezerwacja pomoże nam przewidzieć ile wina kupić 🙂
—————
mailowo: taniec.zabrze@gmail.com
telefonicznie: 535 299 316

KILKA SŁÓW o TANGU:

TANGO argentyńskie to nie tylko taniec – to styl życia, spotkanie mężczyzny i kobiety, rozmowa, pasja, objęcie…. można jeszcze długo wyliczać. To również możliwość regularnego uczestniczenia w milongach (tangowych potańcówkach) i poznania nowych znajomych. Tango narodziło się w Buenos Aires, a więc w środowisku miejskim, prawdopodobnie w dzielnicach portowych, wśród dokerów, ludzi ciężko pracujących, takich o których mówi się, że życie ich nie rozpieszcza. Było ikoną ich stylu bycia, postawy, sposobu poruszania się i wzajemnego odnoszenia: śmiałego, dumnego, ale i pełnego szacunku dla lepszych. W tym, jak tango tańczą mężczyźni, można odnaleźć podobieństwo do południowoamerykańskiego futbolu. W latach 20-tych tango zawędrowało do Europy, gdzie przyjęło się bardzo dobrze w kręgach artystycznych i zawędrowało na salony. Towarzyszyło ówczesnej rewolucji obyczajowej i wniosło wiele do sztuki, mody, poczucia stylu i estetyki tej epoki. Było więc jednym z symboli zmiany. Tango jest przejawem specyficznej mentalności i kultury. Dotyczy to muzyki, języka i literatury, ale przede wszystkim relacji między partnerami (prowadzącym i podążającym) nacechowanej bliskością, opiekuńczością i wzajemną wymianą ról. W tangu, jak przy przechodzeniu przez drzwi, mężczyzna podejmuje inicjatywę po to, żeby otworzyć drzwi, po czym ją oddaje, bo to kobieta pierwsza przez nie przechodzi. Tango jest określane jako social dance, bo przez różne formy spotkań: milongi, maratony, festiwale, a nawet desanty tangowe – to taki grupowy, często niezapowiedziany wyjazd na tangowy wieczór do innego miasta – daje możliwość spotkania i poznania interesujących, życzliwych ludzi. I uważaj – tango uzależnia!

TANGO argentyńskie to nie tylko taniec ‐ to styl życia,
spotkanie mężczyzny i kobiety, pasja, objęcie….
Tango … przemawia do wyobraźni….

#tango #wino #milonga #Argentyna #niedzielnyWieczór #spotkanie

Wydarzenia:

Majowy Sylwester
Majowy Sylwester
Grudzień 31, 2018

Znajdź nas na:

Wpisy:

Maja Kucharska
Maja Kucharska
Maj 19, 2017
Logarytmika
Logarytmika
Październik 8, 2018
Broadway jak z bajki
Broadway jak z bajki
Sierpień 22, 2017
Nowe kursy
Nowe kursy
Październik 3, 2018