Logorytmika – zapraszamy przedszkolaki!

logorytmika, brodway jak z bajki
  Majowa szkoła tańca   .  

Logorytmika – zapraszamy przedszkolaki!

Czas na kolejne zajęcia dla Waszych pociech w Majowej Szkole Tańca! 🙂

Czas na Logorytmikę!

Wiek przedszkolny to czas, w którym u dzieci rozwija się narząd mowy, a one same są wyjątkowo podatne na słowa i otaczające nas dźwięki. Ponadto, przechodzą tak zwany okres sensytywny, czyli całym sobą i wszystkimi zmysłami wyczulone są na rozwój. W tym wieku szczególnie na rozwój muzyczny.

Logorytmika, to połączenie zajęć muzyczno-tanecznych z elementami logopedycznymi. Dzieci uczą się muzykowania i tańca, a podczas zabaw oswajają z sylabami, głoskami, prostymi wyrazami. Dodatkowo, w Majowej Szkole Tańca, logorytmika jest wzbogacona o elementy teatralne. Uczestnicy poznają japoński teatr, kukiełki, marionetki i uczą się tego, jak funkcjonuje taniec, ruch, słowo, w świecie każdego człowieka.

Podczas zajęć równie ważna (co zabawy scenariuszowe) jest swoboda dziecka. Chcemy, aby dzieci rozwijały swoj indywidualizm w tańcu i w odbiorze muzyki, dlatego plan zajęć jest opracowany tak, aby wspierać i pielęgnować w naturalną pasję do ruchu i predyspozycje do odbioru muzyki. Aby urozmaicić zajęcia i sprawić, ze będą one zarówno spójne, ale i ciekawe dla małego muzycznego podróżnika, postanowiłem przeprowadzać je metodą projektową – oznacza to, że podczas jednych zajęć będziemy zajmować się danym tematem (np. Wyprawa w kosmos, piknik, wyjście do lasu), dzięki temu każda jednostka stanie się zamkniętą całością, a ćwiczenia będą jedynie otoczką, tłem do muzyczno-tanecznych inspiracji.

Czas trwania – 45 minut

Wiek dzieci – 3-6 lat
Dziecko może przyjść na zajęcia samo, ale chciałbym, aby te zajęcia wspierały rodzinne muzykowanie i chcąc dać dzieciom dobry przykład, również rodziców zapraszam do wspólnej, logorytmicznej zabawy.

Przeczytajcie więcej o naszym prowadzącym! 🙂
https://www.facebook.com/Taniec.Zabrze/photos/a.780626435450599/786769471502962/?type=3&theater

ZAPISY:

mailowo: majowa@majowa.eu
telefonicznie: 535 299 316

Wydarzenia:

Majowy Sylwester
Majowy Sylwester
Grudzień 31, 2018

Znajdź nas na:

Wpisy:

Maja Kucharska
Maja Kucharska
Maj 19, 2017
Logarytmika
Logarytmika
Październik 8, 2018
Broadway jak z bajki
Broadway jak z bajki
Sierpień 22, 2017
Nowe kursy
Nowe kursy
Październik 3, 2018