Strona główna » Blog » Dyskusja » 10 powodów dla których warto tańczyc taniec brzucha

10 powodów dla których warto tańczyc taniec brzucha

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO TAŃCZYĆ TANIEC  BRZUCHA

Zalety i korzyści płynące z tańca brzucha:

Zastanawiacie się nad tańcem brzucha,ale ciągle macie wątpliwości- Nakaya- nasza instruktorka zaraz je rozwieje !

Taniec brzucha jest pełen niespodzianek. Jednak z pewnością niespodzianką nie będzie dla Was fakt, iż regularne uprawianie tej dziedziny sportu i sztuki przynosi wymierne korzyści zarówno dla ciała, jak i dla duszy.

Korzyści płynące z tańca brzucha pozwoliłam sobie podzielić na fizyczne i duchowe.

Zacznijmy od strony stricte materialnej, namacalnej, słowem – fizycznej…warto dla…

1.DLA CIAŁA

Taniec brzucha ujędrnia uda oraz pośladki. Wzmacnia ogólną kondycję, a także mięśnie brzucha, miednicy, pleców, ramion i nóg. Pomaga utrzymać ładną, wyprostowaną sylwetkę.

2.DLA ZDROWIA

Taniec brzucha rozluźnia plecy (które w dzisiejszym siedzącym trybie życia są szczególnie narażone na rożnego rodzaju napięcia) oraz miednicę.

3.DLA SPORTU

Taniec brzucha nie sprawi, że w magiczny sposób zrzucisz całą nadwagę, ale z pewnością pozwoli Ciw przyjemny sposób zgubić parę centymetrów tu i ówdzie…

4.DLA TALII

Nim się obejrzysz, będziesz mogła się pochwalić wspaniałym wcięciem w talii.

5.DLA ŚWIADOMOŚCI CIAŁA

Taniec brzucha, poprzez szereg ruchów opartych na izolacji, wspaniale uczy świadomości ciała i koordynacji ruchowej.

6.PONIEWAŻ MOŻESZ ĆWICZYĆ NAWET W CIĄŻY

Taniec brzucha jest świetną formą ruchu dla kobiet w ciąży! Regularne ćwiczenia pomagają w głębokim i regularnym oddychaniu (niezbędnym przy porodzie), wzmacniają i uelastyczniają obszar miednicy, a także zwiększają ruchomość w stawach biodrowych, zmniejszają bóle pleców, niwelują opuchnięcia nadgarstków oraz skurcze łydek. W trakcie tańca poprawia się przepływ krwi przez łożysko. Zmniejsza się też ryzyko powstawania rozstępów.

7.DLA KRĄŻENIA

Taniec brzucha poprawia krążenie oraz zmniejsza ryzyko powstawania zaparć.

8.DLA MNIEJSZYCH DOLEGLIWOŚCI PSM

Taniec brzucha pomaga w zmniejszeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem.

9.DLA UŚMIECHU

W trakcie tańca w ciele zaczynają wydzielać się endorfiny, tzw. hormony szczęścia – czy tego chcesz, czy nie, nie masz wyboru, po prostu musisz być szczęśliwa 🙂

10.DLA SIEBIE

Taniec brzucha raczej nie jest aż tak wysiłkową formą ruchu, jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku i z każdym typem sylwetki. W dodatku nie potrzebujesz partnera – tańczysz kiedy chcesz i jak długo masz na to ochotę!

Na mojej drodze tanecznej najważniejsze jednak były te drobne zmiany, które z czasem zaczęły stawać się bardzo widoczne. Pozwoliłam je sobie nazwać zmianami duchowymi, bo działy się na poziomie serca i sposobu patrzenia na siebie, na innych i na cały świat.

1. Taniec brzucha uczy samoakceptacji. Dodatkowy kilogram do przodu nie jest już tragedią – bardziej liczą się możliwości ciała, niż jego wygląd. Twoje kompleksy zaczną powoli mieć coraz mniej do powiedzenia.

2. Taniec brzucha uczy cierpliwości i wytrwałości w działaniu. To prawdziwa lekcja pokory – zaczynasz dostrzegać, że zmiany wymagają czasu i sporego nakładu pracy. Nie staniesz się tancerką po kilku zajęciach, ale jeśli dasz sobie (i zajęciom) szansę, zobaczysz po czasie ogromne zmiany.

3. Taniec brzucha daje satysfakcję. I to dużo satysfakcji! Możesz mieć satysfakcję ze swoich występów; z ruchu, który nareszcie udało Ci się opanować; a także z samego faktu, że podjęłaś się nauki tego trudnego tańca!

4. Taniec brzucha sprawi, że zaczniesz z podziwem patrzeć w lustro, spoglądasz bowiem na prawdziwą księżniczkę tańca!

5. Poznasz nowych ludzi, którzy zrozumieją Twoją pasję, bo…dzielą ją z Tobą!

6. Taniec brzucha pozwoli Ci w zdrowy sposób odreagować stres! Zamiast sięgać po papierosa, zaglądać do kieliszka, czy wzywać czekoladę na pomoc – włącz muzykę i rzuć się w wir tańca. Poczujesz się znacznie lepiej, obiecuję.

7. Staniesz się inną kobietą. Pewną siebie, zmysłową, świadomą swojej kobiecości i wynikających z niej cech. Twoja seksualność to Twoja siła – a nie, jak przez wieki wmawiano wszystkim kobietom, powód do wstydu.

8. Zaczniesz dbać o siebie. Magię, którą roztaczasz wokół siebie podczas zajęć, będziesz chciała także przenieść w życie codzienne. Możliwe, że zmienisz garderobę, a makijaż będzie nie tylko na specjalne okazje – dla Ciebie każda chwila będzie specjalną okazją…

9. Nauczysz się czegoś nowego – zgłębisz zakamarki obcej kultury, by móc z niej czerpać i wziąć coś w sam raz idealnego dla Ciebie…

10. Przeżyjesz przygodę życia! Od chwiejnych kroków na pierwszych zajęciach po dumny ukłon na ogromnej scenie…Światła reflektorów, gromkie brawa, jeszcze buzująca w ciele adrenalina…I ta duma, że publiczność prosi o bis Ciebie, właśnie Ciebie.

Tekst: Marta „Nakaya” Dudek
Jeśli chcecie dopwiedzieć się czegoś więcej o tym nadzwyczajnym tańcu, zapraszamy na bloga Marty-Nakayi
https://nakayabellydance.blogspot.com/
Majowa Szkoła Tańca 2024 © All Rights Reserved | Designed with 🤍 by MENA Studio