Strona główna » Blog » Archiwum » Kizomba

Kizomba

Kurs kizomby

Kizomba (inaczej tango angolańskie) to taniec obecnie najbardziej kojarzony z Portugalią, jednak zarówno muzyka, jak i specyficzny styl tańca powstały w Angoli. Taniec i pieśni mają delikatny, zmysłowy i nieco nostalgiczny charakter, tworząc nastrój intymności, atmosferę schadzki.
Kizomba łączy w sobie elementy semby (z niej wywodzi się samba), bachaty, merenque i karaibskiego tańca zouk. Tempo tańca odzwierciedla bicie serca.
Tancerze przez cały taniec utrzymują bardzo bliski kontakt. Podobnie jak w tangu argentyńskim to mężczyzna odgrywa decydującą rolę, partnerka czaruje zmysłowymi ruchami. Całości dopełnia piękna muzyka z tekstami śpiewanymi w języku portugalskim.

KIEDY:

środa 18:15-19:1

Cennik :

http://majowa.eu/cennik/

ZAPISY:

Prosimy o zapisy:
mailowo: taniec.zabrze@gmail.com
lub telefonicznie: 535 299 316

INSTRUKTOR:

Tom Thunderforest
TOM: Tancerz z przypadku, nigdy nie sądził, że taniec stanie się jego pasją, która odmieni całkowicie jego życie. Kilka temu przypadkowo znalazł się na zajęciach z kizomby i od tamtego czasu tańczy codziennie. Cały czas stara się podnosić swoje umiejętności poprzez naukę na festiwalach u najlepszych tancerzy kizomby / urban kizz z całego świata oraz u rodzimych kizomberos z wieloletnim doświadczeniem. W tańcu liczy się dla niego przede wszystkim partnerka, delikatne i czytelne prowadzenie. Cały czas poszukuje swojego stylu. Pragnie zarażać innych swoją pasją do tańca, mając nadzieję, że uda mu się odmienić czyjeś życie podobnie jak niegdyś odmieniło się jego.

 

Majowa Szkoła Tańca 2024 © All Rights Reserved | Designed with 🤍 by MENA Studio