Kizomba

Kizomba (UrbanKizz)
  Majowa szkoła tańca   .  

Kurs kizomby

Kizomba (inaczej tango angolańskie) to taniec obecnie najbardziej kojarzony z Portugalią, jednak zarówno muzyka, jak i specyficzny styl tańca powstały w Angoli. Taniec i pieśni mają delikatny, zmysłowy i nieco nostalgiczny charakter, tworząc nastrój intymności, atmosferę schadzki.
Kizomba łączy w sobie elementy semby (z niej wywodzi się samba), bachaty, merenque i karaibskiego tańca zouk. Tempo tańca odzwierciedla bicie serca.
Tancerze przez cały taniec utrzymują bardzo bliski kontakt. Podobnie jak w tangu argentyńskim to mężczyzna odgrywa decydującą rolę, partnerka czaruje zmysłowymi ruchami. Całości dopełnia piękna muzyka z tekstami śpiewanymi w języku portugalskim.

KIEDY:

środa 18:15-19:1

Cennik :

http://majowa.eu/cennik/

ZAPISY:

Prosimy o zapisy:
mailowo: taniec.zabrze@gmail.com
lub telefonicznie: 535 299 316

INSTRUKTOR:

Tom Thunderforest
TOM: Tancerz z przypadku, nigdy nie sądził, że taniec stanie się jego pasją, która odmieni całkowicie jego życie. Kilka temu przypadkowo znalazł się na zajęciach z kizomby i od tamtego czasu tańczy codziennie. Cały czas stara się podnosić swoje umiejętności poprzez naukę na festiwalach u najlepszych tancerzy kizomby / urban kizz z całego świata oraz u rodzimych kizomberos z wieloletnim doświadczeniem. W tańcu liczy się dla niego przede wszystkim partnerka, delikatne i czytelne prowadzenie. Cały czas poszukuje swojego stylu. Pragnie zarażać innych swoją pasją do tańca, mając nadzieję, że uda mu się odmienić czyjeś życie podobnie jak niegdyś odmieniło się jego.

 

Wydarzenia:

Majowy Sylwester
Majowy Sylwester
Grudzień 31, 2018

Znajdź nas na:

Wpisy:

Maja Kucharska
Maja Kucharska
Maj 19, 2017
Logarytmika
Logarytmika
Październik 8, 2018
Broadway jak z bajki
Broadway jak z bajki
Sierpień 22, 2017
Nowe kursy
Nowe kursy
Październik 3, 2018