• Codziennie 18h
  • Majowa Szkoła Tańca

Tango Argentyńskie

Tango Argentyńskie

to nie tylko taniec – to styl życia, spotkanie mężczyzny i kobiety, rozmowa, pasja, objęcie…. Tango to również możliwość regularnego uczestniczenia w milongach (tangowych potańcówkach), poznania nowych znajomych i zatańczenia z Argentyńczykami … u nas, w Zabrzu 🙂

Tango narodziło się w zaułkach miejskich dzielnic portowych, gdzie ciężko pracujący mieszkańcyBuenos Aires potrzebowali czegoś, co stanie się antidotum, pełnym emocji i kreatywności.

Było tańcem biedoty, czynnikiem integrującym wszystkich. Na salonach pojawił się później. Jest przejawem specyficznej mentalności i kultury, trochę dziś zapomnianej, ale wartej bliższego poznania. Było jednym z pierwszych po walcu i polce tańcem, w którym mężczyzna i kobieta w tańcu obejmowali się i pierwszym na świecie tańcem improwizowanym.
Przez swoje pochodzenie jak i zabarwienie erotyczne tango przed 1 wojną światową było zakazywane.Popularność tego tańca była jednak tak ogromna, że nie zważano na tego typu zakazy.

Czym tango zaskarbiło sobie tylu zwolenników ?

Swobodą. Tango to rodzaj rozmowy pomiędzypartnerami. Na tango można spojrzeć jak na język: z ograniczonej liczby znaków, słów, zwrotówi reguł, z których możemy tworzyć nieskończone bogactwo treści – a co najważniejsze –przekazać i wyrazić w nich siebie.

Tango to nie tylko lekcje

nie chcemy, żeby spotkanie z tangiem zaczynało i kończyło się w szkolnej sali. Chcemy, żebyście poczuli radość z tańczenia, a nie tylko z uczenia się, jak tańczyć. Milongi to tangowe potańcówki i główna forma tangowej aktywności. W różnych miastach milongi odbywają się w różne dni tygodnia, z reguły od 20:00 do 23:00, a w piątki i soboty nawet dłużej.
To także praktyka i warsztaty które w naszej szkole odbywają się średnio raz w miesiącu. Prowadzone są przez najlepszych tangueros z Argentyny, Polski jak i  innych zaułków świata.

 

Jak to wygląda ?

Zapisz się!

Tango Argentyńskie

Zgoda
Masz pytanie? Napisz do nas na adres majowa@majowa.eu lub zadzwoń pod numer +48 535 299 316
Majowa Szkoła Tańca 2024 © All Rights Reserved | Designed with 🤍 by MENA Studio